Jedyne zoo na Warmii

Braniewski ogród zoologiczno-botaniczny to jedyne takie miejsce na Warmii. Zajmuje prawie 2 ha i rozciąga się wzdłuż ulicy Botanicznej. Żyje tu ponad 50 zwierząt różnego gatunku. Swój wybieg mają strusie, lamy i konie Przewalskiego, owce grzywiaste Arui oraz jaki. Dostojnie wylegują się też wilki. Warto zatrzymać się, aby popatrzeć na pawia, niedźwiedzie himalajskie i brunatne. Na końcu ścieżki dla zwiedzających znajdują się małpy, tygrysy syberyjskie, a także papugi, świnki morskie i króliki miniaturki. Atrakcją jest też różnorodna roślinność np. miłorząb japoński oraz tulipanowce.
Wstęp od maja do października 2 zł, bilet ulgowy kosztuje 1,30 zł.
Udostępnij:

5 komentarzy :

 1. Anonimowy9/9/08

  prócz niedźwiwedzi wszystko za kratami, szkoda:( W Gdańsku Oliwie jest super, są większe wybiegi, no ale papug i świnek morskich to nie mają:)

  OdpowiedzUsuń
 2. No, ale wybiegi mają w nienajlepszym stanie... jak większość polskich zoo :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy11/9/08

  a ja nawet nigdy nie byłam w zoo, marzy mi się to we Wrocławiu...ale żeby w Braniewie było to nie słyszałam a mieszkam bardzo blisko:)
  chyba najciemniej pod latarnia trza sie wybrać bo z Elbląga to rzut beretem pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy12/9/08

  Wybiegi mają okropne, a wrażenia z pobytu mam przygnębiające. Ale to tylko moje odczucie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy15/9/08

  Przypuszczam, ze niedlugo beda musili zmienic i powiekszyc obszar o ile chca nadal istniec, bo jednak przepisy na prowadzenie takich miejsc sa takie a nie inne, musza byc zachowane w miare przyzwoite warunki i nawet ogromne gdanskie zoo dostalo kilka lat temu nakaz poprawy warunkow zycia dla zwierzat( pod rygorem zamkniecie zoo), ktore i tak wydawaly sie byc dobre.

  OdpowiedzUsuń