Warmia jesienna

Dobrąg. Osada w gminie Barczewo, z jeziorem o powierzchni 108 ha. W pobliżu przebiega droga krajowa nr 16, z której rozciąga się piękny widok na miejscowość skąpaną w zółtych odcieniach jesieni lub pobieloną śniegiem. W Dobrągu znajduje się najstarsza na Warmii kapliczka pochodząca z 1601 roku.
Rzeck/Nowe Marcinkowo. Kapliczka warmińska, tu w zimowej szacie.
Biesowo. Wieś warmińska położona w pobliżu jezior Dadaj i Tejstymy, pośród uprawnych pół, na granicy kompleksów leśnych. Panoramę wsi charakteryzuje starodrzew, skomponowany z kościelną wieżą. Przez środek wsi płynie rzeka Biesówka. Na zdjęciach cmentarz parafialny, okolice dawnego młyna i kapliczka usytuowana przy drodze do Biskupca.
Czerwonka. Kapliczka warmińska przy przejeździe kolejowym. Niedaleko, w gospodarstwie pana Jana, zaopatruję się w warmińskie orzechy laskowe. Ich smak jest zniewalający. Oczywiście najlepsze są te świeże, prosto z drzewa. Po takie zajeżdżam tu w końcu sierpnia. Dziś mają już mniej subtelny smak, za to są doskonałe do nalewki z orzechów laskowych o pięknym bursztynowym kolorze.
Biskupiec. Miejska wieża ciśnień wybudowana w latach 1912-1913. Wodę czerpano z dwóch studni głębinowych usytuowanych ok. 130 m na południe od wieży ciśnień i doprowadzano przez stację pomp do zbiornika w wieży. Z wieży była grawitacyjnie rozprowadzana do odbiorców. Służyła do lat 70. XX w. Wieża ma zbiornik nitowany z blachy stalowej o pojemności 140 m3. Jej wysokość to ok. 31 m.