Warmińskie analogie

Dwa zimne poranki w Olsztynie i Fromborku. Dwa piękne miasta. Espresso z MD oraz Gottland Mariusza Szczygła na audiobooku. I jeszcze kilka innych cennych drobiazgów. Ranek z aparatem, przedpołudnie w samochodzie, rodzinny obiad, wieczorny spacer po plaży i weekendowy święty spokój. Ostatnio lubię takie chwile. Tylko proste rzeczy.

Rok 1999. I nagrodę w konkursie Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" zdobyła Dorota Osińska. Laureatka zaśpiewała utwór Sama chciała - sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski.
Dorota Osińska związana jest z Teatrem Rampa, dawniej śpiewała z takimi artystami jak: Wodecki, Santor, Majewska, Celińska, Umer, Zamachowski. W teatrze współpracuje z Jerzym Satanowskim. Oprócz wspólnego przedsięwzięcia Oskary, Oskary… kompozytor ten powierzył jej rolę w swoich widowiskach: Ulica Szarlatanów, Nie ma szatana, Dobranoc panowie oraz Wyjście z tła.
Uczestniczyła też w koncercie z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Satanowskiego w Olsztynie w 2012 roku w ramach 39. Spotkań Zamkowych.
Obecnie Osińska bierze udział w programie The Voice of Poland.
Ja przypomnę dwie piosenki ze spektaklu muzycznego Ulica Szarlatanów. Posłuchajcie, proszę.