Ostatni tydzień sierpnia

Ranek. Strzeliste wieże warmińskich kościołów, słońce wyglądające ukradkiem zza mgieł i ten wspaniały zapach wilgoci. Jest rześko, to lubię. Spacer w takich okolicznościach to dla mnie pobyt w barokowej świątyni natury. Wiem, że pewnie się ze mną nie zgodzicie, ale niestety, uwielbiam takie momenty. Jest jeszcze dym z wiejskich kominów, który pachnie palonym bukiem oraz cisza, którą z oddali przerywają odgłosy piłującej krajzegi. Wszystko to jest tak magiczne, że ranki mogłyby w ogóle nie mijać.
Udostępnij:

9 komentarzy :

 1. A ja sie zgodzę; niestety, teraz nie jestem w stanie obudzić sie o tej porze, a co dopiero wyjśc z domu, więc zazdroszczę bardzo tych doznań, swoje takie mam tylko we wspomnieniach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Te pajęczyny przykuły moją uwagę ponadto ładne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe ujęcia, zwłaszcza ta pajęczyna robi wielkie wrażenie, jestem zachwycony. Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy25/8/19

  fantastic points altogether, you just won a brand new reader.
  What might you suggest in regards to your publish that you just made
  some days ago? Any certain?

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcie pajęczyny. Wszystkie zdjęcia są fantastyczne.
  Lato jeszcze trwa.

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas są upały, choć w prognozie pogody zapowiadają burze z gradem. Deszcz może padać, ale niekoniecznie chciałabym grzmoty i błyskawice.
  Nie wiem, czy u nas rano jest rosa, bo tak wcześnie nie wychodzę z domu, ale chętnie zobaczyłabym zroszoną pajęczynę.
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witaj początkiem września
  Nie chce się wierzyć, że minął sierpień i do naszej codzienności przyszedł wrzesień. Również zegar na moich szumiących stronkach biegnie znieważając na to, że chcę się zatrzymać, Ale już niedługo przystanę na chwilę i przytulę do siebie wrześniową Panią Lato)))
  Jednak ta Twoja, późnosierpniowa też zachwyca/
  Pozdrawiam powoli kończącym się latem

  OdpowiedzUsuń
 8. Nieziemskie ujęcia. Podziwiam Cię Zbyszku, że Ci się chce wstać tak wcześnie żeby podziwiać takie widoki. Już dawno tak wcześnie nie wstałam. Ostatnio jak byłam w górach to widziałam zroszoną rosą trawę. Dzień wcześniej dość ostro padało i było zimno, ale wyprawa się udała bo dotarłam na miejsce przed ulewą. Było pięknie.

  OdpowiedzUsuń