Zachciało mi się Warszawy

Z dala od Warmii. Warszawa w grudniu. I coś z Osieckiej.

Warszawa jest dla mnie jak taka stara, brzydka żona. Nie kocham jej, nie lubię, nie podoba mi się i nigdy nie podobała, ale przecież zawsze do niej wracam. Wracam, choć mam na świecie rozsiane różne kochanki, z którymi właściwie mógłbym się ożenić. Ale nie żenię się. 
Agnieszka Osiecka, Na początku był negatyw
Udostępnij:

8 komentarzy :

 1. Trafny tekst Zbyszku.
  A Warszawa jest cudna.
  Pozdrawiam:)*

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze lubilam, ale nie podobala mi się w ostatnim czasie, tylko jak policzę, kiedy on byl, ten ostatni czas, to wychodzi mi, że ponad dziesięć lat temu :( Czas zweryfikować :)
  Na twoich zdjeciach zachęcająco:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również nie pałam miłością do Stolicy, ale z przyjemnością obejrzałam Twoje zdjęcia. Mimo wszystko a zwłaszcza mimo pory roku wybitnie niefotogenicznej, wydobyłeś ten nostalgiczny urok "starej" Warszawy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowity wpis, czekam na kolejne:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wlazik22/12/19

  December 1.-je a naptár szerint a tél első napja. Nos, itt Varsóban az ablakon kinézve a látvány is igen télies. Már napok óta jöttek kisebb-nagyobb hózáporok de tegnap igazán nekikezdte. Egész éjjel esett, így ma reggelre fehér hólepel fedte be a várost. Jól áll Varsónak a fehér, megszépül tőle. Petivel megbeszéltük, hogy összefutunk a plac Narutowiczán egy gyors hógolyózásra munkába menet. Míg vártam rá, figyeltem a latyakban kacsázó rémült indiai diákokat, akik a koleszből kilépve talán életükben először láttak havat. Az utolsó igazi tél, amit Lengyelországban átéltem 2012-13-ban, szintén elkezdődött már december elején viszont akkor áprilisig kitartott. Kíváncsi vagyok most is hasonló jóságokban lesz-e részünk.

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że nie jestem jedyna, która nie przepada za Warszawą. Ale Twoje zdjęcia pozwalają spojrzeć na to miasto przychyjniejszym okiem.
  Przed nami Wigilia, Boże Narodzenie. Chciałam więc zostawić moje życzenia.
  Niech ta magiczna wigilijna noc przyniesie Ci spokój i radość.
  Pozdrawiam oczekiwaniem na tą najpiękniejszą noc w roku

  OdpowiedzUsuń
 7. Niebrzydka ta twoja Warszawa - pewnie dlatego że twoja...

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdjęcia przepiękne Zbyszku, choć Warszawa dla mnie taka sobie. Nie byłam dawno. Dużo bardziej wolę twoją Warmie oglądać. Jest tam co podziwiać. Jedyne co bym w Warszawie chciała zobaczyć to Łazienki Królewski!

  OdpowiedzUsuń