Reszel. Apteka "Pod Orłem"

Budynek powstał prawdopodobnie w XVI wieku i od samego początku mieści się w nim apteka. Nazwa "Pod Orłem" wywodzi się od orła, który zawisł na szczycie budynku. Nad głównym wejściem znajduje się dawny herb Reszla oraz data - 1557 r.
Udostępnij:

9 komentarzy :

 1. Orzełka widze u gory ale herbu nie widac... ale kamienica piekna, to jest dopiero budownictwo! U góry to chyba jakies sluzbowki sie miescily, bo takie duze skosy!

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Herb jest nad wejsciem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No fakt, mogłem przybliżyć detale, ale i herb i nazwa znajdują się na budynku:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. renia22/3/11

  lubię takie małe miasteczka, mają swój klimacik i czas stoi w nich w miejscu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się szczególnie ostatnie zdjęcie uliczki między domami z kościołem w tle. Lubię takie zaułki bez cienia nowoczesności. No, prawie.

  OdpowiedzUsuń
 6. galleo26/3/11

  fajnie - pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 7. Kraków też ma swoją aptekę "Pod Orłem". Jej historia jest związana z II wojną światową. Była to jedyna apteka na terenie getta, w której został polski personel. Jej kierownik - Pankiewicz wsławił się pomocą dla przetrzymywanych w getcie Żydów, działał w ruchu oporu.
  A ja podczas wakacji 2010, które spędzałam na Mazurach i Warmii, właśnie podczas wycieczki do Reszla, kupiłam sobie w tamtejszym antykwariacie fotografię, którą opisałam na swoim blogu: http://piknieomiejscachpiknieoludziach.blogspot.com/2011/12/i-po-balu.html
  Reszel jest zjawiskowy! :)

  OdpowiedzUsuń