Wschody/zachody i #ukielove

Zniknąłem. Zaszyłem się gdzieś na dobre. 
Jednak powoli wracam do świata żywych, odzyskuję siły i wenę. 
Miniona połówka roku dała mi porządnie w kość i dziś już wiem, że praca nie jest tego warta. Że trzeba mieć do wszystkiego dystans, mierzyć siły na zamiary, dbać o siebie, kochać. 
To takie poszpitalne wnioski.
Zatem wracamy do magicznego świata, kochamy Warmię i szanujemy siebie.
Olsztyn i jezioro Ukiel, Zatoka Miła, Lwia Paszcza.
Ukiel vel Krzywe jest największym jeziorem w Olsztynie, znajdują się przy nim ośrodki wypoczynkowe, przystanie żeglarskie, kajakowe oraz plaża miejska. Gdy spojrzymy na jego kształt, to okaże się, że jest również najbardziej pokrzywione – stąd zwyczajowa nazwa akwenu – Krzywe. Dziś spacer zaczęliśmy od strony Słonecznej Polany, przez przesmyk zwany Lwią Paszczą, Zatokę Miłą, a skończymy na plaży miejskiej. Wszak jesteśmy w mieście 15. jezior i mamy gdzie moczyć nogi. 
Słoneczna Polana to główna miejska przystań nad jeziorem Ukiel. Leży w zachodniej zatoczce olsztyńskiego akwenu, stanowiąc centrum sportu i rekreacji żeglarskiej. Natomiast wąski przesmyk powyżej to cieśnina o kwiecistej nazwie Lwia Paszcza. To niestrzeżona, niewielka plaża nad jeziorem Krzywym. Miejsce wyjątkowe ze względu na głębokość wody.
Udostępnij:

11 komentarzy :

 1. Jest tam przepięknie. Och... pojechałoby się chętnie. Wspaniale napisałeś. Ja postrzegam prace jak pracę. Jeśli kiedyś znajdę wymarzoną, co będzie wielkim dla mnie zaskoczeniem, to i tak... Moim celem jest życie w równowadze i z tego, co czytam, to i Twoim. Życzę Ci takiego życia, właśnie w równowadze. Chyba właśnie tak należy żyć. hehe Cieszę się, że wracasz do żywych, że masz się lepiej. Niech będzie już lepiej i lepiej. Całym sercem życzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastic Place to be in a summerday. Enjoy the Sunshine.
  Best
  Susa

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyjazd nad jeziora? Wspaniały pomysł, aby odpocząć w takiej atmosferze. Już dzisiaj spakowałabym co najpotrzebniejsze i wyjechała.
  Pozdrawiam nadal nadzieją na...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ukiel to naprawdę wizytówka Olsztyna :) Piękne widoki można tam podziwiać :) Zapraszam również do mnie na zdjęcia z Ukielu :) Łukasz

  ---
  www.lukaszknopfoto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. czarkos6/7/18

  Miejsce super - szczególnie latem: plaża strzeżona, boiska, sprzęt wodny do wypożyczenia, trasa rowerowa i spacerowa, do tego restauracyjki. Zimą lodowisko a jesli zamarznie jezioro Ukiel (Krzywe) to także możliwość pośmigania na łyżwach także po jeziorze. Mankament - latem, kiedy jest słonecznie, tłumy ludzi. A i coś jeszcze - dla miłośników sportów motorowodnych wygodny slip.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nieważne dla mnie jezioro, bo jest jak wszystkie inne. Ważne jest Twoje zdrowie. Może coś byś napomknął na ten temat.
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko już u Ciebie w porządku Zbyszku? Zdrowie już dopisuje?
  Odezwij się jak znajdziesz chwilę
  Brakuje mi Twoich wizyt i ciepłego słowa
  Pozdrawiam letnim porankiem
  Ismena

  http://szimena.bloog.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem dlaczego wstawiłam adres zamkniętych stronek
   Pozdrawiam zapachem letniego, nieustającego deszczu, z nadzieją jednak na słońce

   Usuń
 8. Przecudne! ujmują za serce Twoje zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy22/7/18

  zatem uielove

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy22/7/18

  zatem ukielove

  OdpowiedzUsuń