Poznajemy dziedzictwo kulturowe Warmii | Pięć filmowych opowieści o Warmii

Znacie gbura, czyli warmińskiego chłopa? A może zastanawiacie się, czym była szlejfka? Polecam pięć filmowych opowieści o Warmii. Przypominam projekt „Warmio, quo vadis?” realizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Efektem pracy było 10 zdigitalizowanych kapliczek, filmy o Warmii oraz książka o materialnym i niematerialnym dziedzictwie kulturowym Warmii. Więcej na stronie projektu. Miłego seansu.

Udostępnij:

7 komentarzy :

 1. Wybrałam do obejrzenia drugi film, bo zainteresowała mnie gwara warmińska. Jako że na studiach miałam elementy dialektologii, bez problemu rozumiałam, co w swej gwarze mówił pan Edward.
  Ciekawa jestem, czy Ty, jako Warmiak, też znasz tę gwarę.
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Warmia to przepiękny kawałek naszego kraju! Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. EMERYT9/6/19

  POPIERAĆ NIE TYLKO SŁOWEM ALE I CZYNEM !!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj jeszcze wiosennym porankiem
  Ja w przeciwieństwie do Anny nie miałam dialektologii, więc trochę trudno było, ale ciekawie
  Pogody w sercu i radości płynącej z pięknej, dojrzałej Pani Wiosny

  OdpowiedzUsuń
 5. Magnolia13/6/19

  Ja z Olsztynem mam cudowne wspomnienia. Jak dobrze pamiętam, niedaleko tego małego wodospadu jest pomnik żaby z brązu. To właśnie tam, lata temu, będąc jeszcze singielką, pocałowałam ropucha wierząc, że przemieni się w księcia... Nie musiałam długo czekać! Zjawił się po miesiącu i został do dziś! :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozdrawiam serdecznie. Popieram jak najbardziej patriotyzm lokalny. Oglądając ten materiał sie po prostu wzruszyłem. Piękna robota! Gratuluje i dziękuję :)!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne te filmy Zbyszku. Postaram się zobaczyć wszystkie po kolei. Pięknie promujesz swój region. Szacunek wielki dla Ciebie.

  OdpowiedzUsuń