Luty '19 | Migawki z Olsztyna

Spacer lutowy. Miasto 15. jezior, stolica województwa warmińsko-mazurskiego, położone nad rzeką Łyną, w granicach Pojezierza Olsztyńskiego, które wchodzi w skład makroregionu Pojezierza Mazurskiego i jest podprowincją Pojezierzy Wschodniobałtyckich. Od południowej strony Olsztyn sąsiaduje z Puszczą Napiwodzko-Ramucką i ma jedyne 87 km do granicy z Rosją.
Olsztyn jest ośrodkiem turystycznym głównie ze względu na swoje położenie wśród jezior i lasów. Miasto położone jest na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, polskiej części Drogi św. Jakuba, Szlaku Zamków Gotyckich, Szlaku Grunwaldzkim czy Szlaku Kopernikowskim.
Udostępnij:

9 komentarzy :

 1. EMERYT19/2/19

  Ciepło.Pamiętam luty ,w którym było ponad +20 st.C. To nic dziwnego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ ten Twój Olsztyn piękny.
  Widać jak bardzo go kochasz.
  A zdjęcie dziecka z babą pruską wzruszające...
  Byłam kiedyś w Olsztynie i napisałam tekst o tym mieście... i nawet Ci go dedykowałam. Pamiętasz?
  :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy21/2/19

  Uwaga na łosie w Olsztynie. Dawniej, by zobaczyć łosia jeżdziłem do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Dwa
  tygodnie temu widziałem klępę z roczniakiem w lesie miejskim, 200 metrów od
  drogi do nowej oczyszczalni. Pchała się pod auta..............

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze chwalisz się swoimi 15 jeziorami, chyba tylko po to, abyśmy Ci zazdrościli. My mamy jedynie gliniankę z mało przezroczystą wodą i musi nam wystarczyć. Aha, mamy jeszcze wspaniały amfiteatr.
  Zabytkowe domy są przepiękne, ale u nas też ich nie brakuje.
  Cieplutko pozdrawiam w mroźną noc.

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy kadr o czymś..i potrafi zatrzymać widza, nie jest to łatwa sztuka..., gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Zbyszku
  Jak zawsze dziękuję, za dobre słowo, które u mnie zostawiłeś. Masz rację, warto zawsze być sobą. Nigdy nie ulegam modom, chociaż dookoła nas atakują. Miałam tylko na myśli, ze jednak są chwile, kiedy trzeba założyć maskę. Gdybym tego nie robiła, to zraziłabym do siebie wszystkich, których kocham, lubię. Oni także to robią. Inaczej wszyscy bylibyśmy samotnymi osobami, tylko czasem mijającymi się na ścieżkach życia. No, chyba, że ktoś to lubi. A zmieniać się nie mam zamiaru.
  Jak tam Twoje postanowienie o oszczędzaniu na słodyczach? Ja czasem pozwalam sobie na małe co nieco (bez czekolady i glutenu). To jest mi potrzebne, bo przez pospiech dopadło mnie zmęczenie i coś słodkiego stawia mnie do pionu.
  Mam nadzieję, że Twoje dni biegną spokojniejszym tempem i masz więcej czasu na wędrówki, z których zdjęcia zachwycają. Piękna ta Twoja ziemia po drugiej stronie kraju.
  Śnij wiosenny wiatr i krokusy na zielonej górskiej polanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bycie sobą to największa zaleta. Jak to mówiła CC: "Moda wychodzi z mody, styl nigdy". I tego się trzymajmy. Ostatnio piekłem pierniki, to taki jedyny dodatek cukru :) Dziękuję za komentarz, pozdrawiam.

   Usuń
 7. Myślę, że każdy powinien kochać swoją małą ojczyznę. Pamiętam i dziękuję. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń